Masaż relaksacyjny Warszawa

9 21 listopada 2018

Czy warto składać wniosek o rozwód z orzeczeniem o winie?

Przy przygotowywaniu pozwu rozwodowego małżonek chcący się rozwieść ma dwie drogi do wyboru – może wybrać wniosek o rozwód bez orzekania o winie lub z orzekaniem o winie.

Zasadniczo wniosek o rozwód bez orzekania o winie jest składany w Polsce znacznie częściej. Wówczas sąd nie przeprowadza sprawy pod kątem wskazania na winę jednego lub dwóch małżonków, co powoduje, że oczekiwanie na rozwód jest krótsze. Można otrzymać go nawet podczas jednego posiedzenia sądu, gdy małżonkowie nie mają dzieci.

Z kolei wniosek o rozwód z orzeczeniem o winie wybierany jest głównie wtedy, gdy wina po drugiej stronie jest ewidentna i małżonek uważa, że wniosek o rozwód za porozumieniem stron jest w takiej sytuacji nieodpowiedni. Powodami rozwodów z orzekaniem o winie często jest zdrada, alkoholizm, przemoc w rodzinie.

Składając wniosek o rozwód z orzekaniem o winie, małżonek musi przede wszystkim wskazać w tym dokumencie powód takiej decyzji, zaznaczyć swoje żądania oraz opisać okoliczności.

Jak napisać wniosek o rozwód z orzekaniem o winie? Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów „wniosek o rozwód z orzeczeniem o winie wzór”, można znaleźć wiele różnych dokumentów pomocnych do przygotowania tego dokumentu.

Rozwody z orzekaniem o winie są bardziej złożone i stresujące. Trwają one dłużej, ponieważ wymagają analizowania materiałów dowodowych przez sąd i powoływania światków. W wielu przypadkach są one jednak najlepszym wyborem, gdy poszkodowana strona chce zawalczyć o sprawiedliwość dla siebie i także dla swoich dzieci.

About 

Related Articles