Masaż relaksacyjny Warszawa

1 4 lipca 2019

Jak dbać o stopy?

Zadbane i zdrowe stopy, to przedmiot zazdrości wielu osób. Jak zadbać o stopy, aby nie wstydzić się ich wyglądu i czuć się przyjemnie i komfortowo? Niestety nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi, po prostu należy zadbać o stopy kompleksowo.

W miejscach publicznych jak baseny, sauny czy prysznice należy zawsze chodzić w klapkach, aby unikną zarażenia grzybicą i późniejszego leczenia farmakologicznego. Bardzo często w takich miejscach można zarazić się grzybicą mokasynową, która obejmuje podeszwy oraz brzegi stóp. Nie jest trudna do wyleczenia, jednak wygląda bardzo nieestetycznie ( na stopach pojawiają się pęknięcia, skóra się łuszczy i swędzi ). Nie leczona może doprowadzić do grzybicy paznokci. Aby uniknąć problemów ze stopami po wizycie na basenie, należy przestrzegać kilku zasad. Oprócz wspomnianych już klapków warto dokładnie umyć stopy, a później je osuszyć. Ręcznik, którego używamy trzeba prać przynajmniej raz w tygodniu. Można również spryskać lub nasmarować stopy odpowiednimi preparatami, które zabezpieczają i nawilżają skórę.

Niezwykle istotna do zachowania ładnego i zdrowego wyglądu stóp jest codzienna profilaktyka. Znakomite rezultaty daje stosowanie skarpet zdrowotnych, wykonanych z wysokiej jakości przędzy bambusowej lub bawełnianej, uszytych metodą bezszwową. Takie skarpetki bezuciskowe pozwalają na swobodny przepływ krwi i dobrą cyrkulację powietrza, co zabezpiecza stopy przed przegrzaniem i przepoceniem. Bardzo często w tego typie skarpetach stosowana jest specjalna tkanina Sanitized, z apreturą antybakteryjną oraz antygrzybiczną hamującą rozwój mikrobów na skarpetkach i zapobiegającą powstawaniu przykrego zapachu podczas noszenia.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest noszenie wygodnego, przewiewnego obuwia, wykonanego najlepiej z naturalnej skóry. Sztuczne materiały zwiększają potliwość, doprowadzając do otarć i podrażnień. Dobrze dopasowany, but z wymienną wkładką skórzaną lub specjalną pochłaniającą wilgoć i przykry zapach, znakomicie poprawia kondycje stopy. Znajdują się w sprzedaży specjalne wkładki do butów z chlorofilem oraz z aktywnym węglem, które mają silne działanie bakteriobójcze i grzybobójcze niwelując ryzyko infekcji skóry czy paznokci.

Jednak to nie wszystko, aby ochrona naszych stóp była kompleksowa, należy zafundować im 3-4 razy w tygodniu -nawet kilkuminutową- kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem zwykłej soli kuchennej lub igliwia sosnowego czy olejku miętowego. Można stosować okłady z płatków owsianych, a nawet z puree ziemniaczanego z wywarem z siemienia lnianego, które maja za zadanie wygładzić skórę i zmniejszyć potliwość. Nie można zapomnieć o codziennym nawilżeniu kremem do stóp lub nawet zwykłym balsamem do ciała.

Dopełnieniem codziennej profilaktyki oraz różnych zabiegów pielęgnacyjnych powinien być masaż dla zmęczonych stóp, który poprawia ukrwienie, zmniejsza obrzęki i polepsza samopoczucie, co przecież nie jest bez znaczenia.

About 

Related Articles