Masaż relaksacyjny Warszawa

1 4 lipca 2019

Jak dobrać ciśnieniomierz?

Jeśli dbasz o swoje zdrowie i interesujesz się tą tematyką – masz świadomość tego, jak ważny jest układ krążenia i układ nerwowy. Przed chorobami związanymi właśnie z tymi częściami naszego ciała uchronić może Cię aktywne kontrolowanie ciśnienia tętniczego krwi. Do wykonywania takich badań we własnym zakresie musisz posiadać ciśnieniomierz. Jak wybrać takowy i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jest dużo różnych rodzajów ciśnieniomierzy. Rtęciowy, sprężynowy, elektroniczny nadgarstkowy oraz naramienny. Jeśli chodzi o ten pierwszy – pomiar jest bardzo dokładny, jednak w jego użyciu potrzeba również słuchawek lekarskich. Drugi – sprężynowy (zegarowy), którego pomiar jest również dokładny, także wymaga słuchawek oraz częstej kalibracji. Elektroniczny nadgarstkowy daje nam najmniej wiarygodny pomiar, posiada za to funkcje dodatkowe, automatyczne pompowanie oraz nie potrzeba do jego użytkowania słuchawek, jest też dość łatwy w użyciu, a jego samodzielne założenie nie sprawia najmniejszej trudności. Elektroniczny ciśnieniomierz naramienny posiada te same plusy co nadgarstkowy, z tym, że jest dokładniejszy w swoich pomiarach.

Jeśli chodzi o ciśnieniomierze z grupy elektronicznych i ich funkcje dodatkowe, to spotkać można się z pomiarem tętna, pamięcią wyników z podziałem nawet na dwie osoby, automatyczną klasyfikacją wyniku wg. Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – czy tętno i ciśnienie są w normie, czy też nie, sygnalizacją błędu w pomiarach czy też zużycia baterii.

Przy tego typu sprzęcie często może dochodzić do pomyłek i niezgodności, dlatego po zakupie ciśnieniomierza udajmy się do lekarza, poprośmy go o zmierzenie naszego ciśnienia i porównajmy pomiary z naszymi, domowymi. Wyniki powinny być do siebie bardzo zbliżone, wówczas mamy pewność, że nasz domowy ciśnieniomierz będzie wskazywał prawidłowo.

Zapewne zastanawiasz się który z nich jest najlepszy, który zakupić i jak rozwiązać ten problem? Najlepszym wyborem jest naramienny ciśnieniomierz elektroniczny, ze względu na łatwość w obsłudze, dużo dodatkowych funkcji i przejrzysty, prosty w odczycie wyświetlacz. Rtęciowe i sprężynowe ciśnieniomierze rzadko używane są w domach, ale możesz w takowe zainwestować, jeśli zależy Ci na naprawdę dokładnym pomiarze. Pamiętaj jednak, że wiarygodny pomiar takim aparatem wymaga pewnych umiejętności, jak również użycia stetoskopu. Jeśli jednak chodzi o te nowocześniejsze, elektroniczne – dla osób starszych zdecydowanie poleca się naramienny ze względu na to, że w ich wypadku pomiar musi być dokładny, a nadgarstkowy nie zawsze może odzwierciedlać prawdziwy stan ciśnienia. Jeśli jednak masz w domu same młode osoby, które nie mają problemu z chorobami układu nerwowego czy krążeniowego – zaopatrz się w elektroniczny ciśnieniomierz nadgarstkowy, który jest nieco tańszy od naramiennego, choć mniej dokładny. Zastanów się więc który z nich odpowiada Ci najbardziej, rozważ wszystkie za i przeciw, no i… życzymy udanych zakupów!

About 

Related Articles