Masaż relaksacyjny Warszawa

510 29 maja 2022

Kroplówki witaminowe

Czym są kroplówki witaminowe?
Kroplówka witaminowa to nic innego, jak mieszanka składników niezbędnych to prawidłowego funkcjonowania organizmu. Podaje się ją dożylnie po wcześniejszym uzgodnieniu z lekarzem pierwszego kontaktu. Z czego dokładnie się składa, jakie są jej rodzaje i dla kogo jest przeznaczona?

Kroplówki witaminowe mają w sobie wszystko to, czego potrzebuje nasz organizm. To bezpieczna i szybka forma suplementacji, która od razu przynosi poprawę. W zależności od rodzaju, w ich skład wchodzą różne komponenty, takie jak: glukoza, kwas foliowy, witaminy z grupy B, magnez, żelazo, wapń, czy cynk. Wyróżnia się kilka typów koktajli witaminowych podawanych dożylnie. Oto niektóre z nich:

– koktajle multiwitaminowe wspomagające odporność;
– kroplówki witaminowe usuwające toksyny z organizmu (detoks);
– mieszanki elektrolitów (dobre na zmęczenie lub kaca);
– kroplówki dla sportowców;
– koktajle dożylne podawane w celu regeneracji wątroby.

Kroplówki witaminowe nie mają żadnych skutków ubocznych, jednak ich podanie musi być wcześniej skonsultowane z lekarzem internistą. Składniki szybko absorbowane są przez układ krwionośny, co oznacza, że zaczynają działać od razu. Co najważniejsze, podawanie ich drogą dożylną pozwala na uniknięcie negatywnego wpływu enzymów trawiennych na witaminy.

About 

Related Articles