Masaż relaksacyjny Warszawa

7 3 września 2018

Moda na okulary wyróżniające nas z tłumu

Okulary są ulubionym detalem oraz dodatkiem do stylizacji dla wielu kobiet na całym świecie. Coraz częściej pełnią funkcję estetyczną, nie używamy ich już tylko do korekcji wzroku. Okulary wyróżniają nas tłumu, a im są bardziej charakterystyczne, tym lepiej.

Wybór oprawek do okularów jest tak wielki, że praktycznie każdy coś dla siebie znajdzie. Szkła bez ramek coraz rzadziej kupujemy, bowiem w modzie są teraz grube oprawki – czarne, brązowe, a nawet w jaskrawych kolorach. Modę na takie okulary zapoczątkowały gwiazdy znane z pierwszych stron gazet, które pojawiały się w nich nawet na wyjątkowo ważnych uroczystościach.

Grube oprawki mają dodać naszemu spojrzeniu inteligencji i charakteru. Cieszą się niesłabnącą popularnością i wcale nie muszą korygować wady wzroku. Kupują je także osoby, które mają zdrowe oczy, a używane przez nich szkła to tzw. “zerówki”. Takie modne okulary nie muszą być noszone codziennie, ale tylko wtedy, gdy mamy na to ochotę albo kiedy pasują nam do całości stylizacji.

Jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne, w tym sezonie dominować mają okrągłe kształty (tzw. “lennonki”). Jednak warto zdecydować się na większe szkła niż w tradycyjnych lennonkach i grube, plastikowe oprawki. Okulary znane ze zdjęć Johna Lennona były mniejsze i delikatniejsze niż te, które aktualnie są w modzie.

W tym sezonie moda okularowa będzie również czerpać z lat 50-tych. W tamtych latach dominowały “kocie” kształty”, które ponownie mają stać się popularne. Biorąc pod uwagę kolory, najmodniejsze mają być odcienie zieleni, błękitu, fioletu oraz szafiru. Zapowiada się bardzo kolorowe lato.

About 

Related Articles