Masaż relaksacyjny Warszawa

3 29 listopada 2018

Mykoplazmatyczne zapalenie

W przypadku atypowego zapalenia płuc do powyższych, należy doliczyć także ból gardła oraz sygnały spoza układu oddechowego, takie jak: bóle stawów czy problemy z przewodem pokarmowym. Jeśli u pacjenta zostaje stwierdzone mykoplazmatyczne zapalenie, to należy być przygotowanym nawet na początki zapalenia mięśnia sercowego czy zapalenia opon mózgowych, a przy zapaleniu legionellowym mogą być to uszkodzenia nerek, wątroby i rozmaite wysypki.

Leczenie zapalenia płuc opiera się głównie na antybiotykach i innych lekach, które są stosowane, aby zminimalizować lub zwalczyć objawy. Zaleca się wtedy korzystanie z leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, a jeśli pacjenta męczy kaszel, to używa się leków wykrztuśnych i właśnie przeciwkaszlowych.

Zapalenie płuc generalnie nie stanowi większego zagrożenia da organizmu. Jednak kiedy sprawa dotyczy dziecka, to sytuacja jest wyjątkowo poważna. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), to właśnie ta choroba jest najpopularniejszą przyczyną śmierci w przypadku dzieci, których wiek nie przekroczył pięciu lat. Dlatego zwłaszcza dla małych pacjentów, tak ważna jest szybko postawiona diagnoza i prawidłowo przeprowadzona kuracja.

About 

Related Articles