Masaż relaksacyjny Warszawa

2 29 listopada 2018

Oddawaniem moczu

Aby spróbować zminimalizować ryzyko zakażenia, warto pić dużo płynów, dziennie nawet do dwóch litrów, żeby dokonywać przepłukania dróg moczowych. Do tego celu najlepsza jest przegotowania woda, ale nie może być to zwykła mineralna. Mogą, a nawet powinny być to także napoje z witaminą C, która ma właściwości zakwaszające mocz, czego bakterie wywołujące zapalenie nie tolerują. Żeby uzyskać taki efekt można do wody dodać więc sok z cytryny lub kwas askorbinowy. Z innych preparatów polecane są także wywary ziołowe sporządzone na bazie m.in. pokrzywy, brzozowych listków czy kwiatu czarnego bzu. Poza tym, nie warto czekać z oddawaniem moczu i decydować się na to wtedy, gdy czujemy taką potrzebę. Przetrzymywanie oprócz obniżenia naszego komfortu, powoduje gromadzenie moczu w pęcherzu, co niestety sprzyja zapaleniu.

Gdy zapalenie pęcherza moczowego trwa przez dłuższy okres czasu lub nie jest leczone pojawia się wtedy jego przewlekła forma. Prowadzi ona do licznych problemów i powikłań, z których bezsprzecznie najgroźniejszym jest rak pęcherza moczowego, czyli choroba nowotworowa występująca głównie u mężczyzn (a nie jak zapalenie u kobiet) w podeszłym wieku – raczej po przekroczeniu 60. roku życia. Ogólnie rzecz biorąc jest to jeden z kilku najpowszechniejszych nowotworów jakie odnotowuje się w Polsce. Początkowo objawy są zbliżone do symptomów zapalenia, dopiero później stają się one poważniejsze, a następnie pojawia się guz w okolicy nadłonowej.

Zapalenie pęcherza moczowego to może i choroba o której nie jest przyjemnie rozmawiać, jednak gdy tylko zaczniemy podejrzewać, iż mamy do czynienia właśnie z nią, to należy od razu kontaktować się z urologiem, by zacząć leczenie, kiedy jeszcze nie jest za późno, ponieważ konsekwencje zaniedbań mogą być naprawdę poważne i prowadzić do groźnego pogorszenia stanu zdrowia.

About 

Related Articles