Masaż relaksacyjny Warszawa

6 15 lipca 2018

Odtrucie alkoholowe – jak przeprowadzić naturalny detoks

Odtrucie alkoholowe – jak przeprowadzić naturalny detoks

Detoksykację alkoholową, czyli odtrucie alkoholowe stosuje się na osobach uzależnionych od alkoholu i rozpoczyna się na kilkanaście godzin od momentu ograniczenia picia. Celem jest pozbycie się toksyn z organizmu oraz przywrócenie optymalnego poziomu jonów potasu, sodu i magnezu w organizmie. Dzięki odtruciu łagodzi się też objawy abstynencyjne. Ciężkie przypadki zespołów abstynencyjnych trzeba hospitalizować, ponieważ może to być stan nawet zagrażający życiu.
Często jednak nie potrzeba udawać się do szpitala – detoksykacja alkoholowa może być przeprowadzona także w domowych warunkach.

Przy każdej detoksykacji najważniejsze jest nawodnienie organizmu. Poranny ból głowy po imprezie jest spowodowany tym, że odwodniony organizm potrzebuje wody, którą pobiera z mózgu.Należy więc pić 3-4 litry wody dziennie, unikać jednak kawy i napojów energetycznych, ponieważ w połączeniu z alkoholem wpływają negatywnie na krążenie i spowalniają proces regeneracji.

Do wody warto dodać sok z cytryny. Zawiera bowiem wysoką ilość witaminy C, mikroelementów oraz hormonów fitoestrogennych, które przyczyniają się do regeneracji skóry. Cytryna działa też odkażająco i wzmacnia odporność, zatem jest świetnym składnikiem diety detoksykacyjnej. W celu szybszego oczyszczenia się z alkoholu, należy w ciągu 9 dni zjeść 25 cytryn, każdego dnia zwiększając ich ilość.

Przy detoksykacji warto również spożywać dużo soków warzywnych, które również mają działanie oczyszczające i przyśpieszają regenerację wątroby. Polskie warzywa, które mają szczególne działanie oczyszczające, to marchewka, seler i por. Rośliny te działają też uspokajająco i pomagają przy bezsenności. Warto więc pić z nich sok 3-4 razy dziennie.
Doskonałe działanie oczyszczające i lecznicze ma również zielona herbata. Polifenole zawarte w tej herbacie przyspieszają usuwanie wolnych rodników oraz rozpuszczają toksyny w tłuszczach. Ponadto jest ona źródłem witaminy C.

About 

Related Articles