Masaż relaksacyjny Warszawa

2 4 lipca 2019

Po co nam poduszka ortopedyczna?

Nasze życie biegnie coraz szybciej, żyjemy w coraz większym stresie, a nasze ciało domaga się dłuższego odpoczynku. Co zrobić, kiedy całodzienne przesiadywanie przed monitorem komputera lub ciężkie prace domowe źle wpływają na nasz kręgosłup i powodują nieznośne bóle karku?

Istnieje wiele form pomocy naszym plecom i kręgosłupowi – ćwiczenia, rehabilitacja bądź specjalne środki farmakologiczne. Wszystko to ma dobry skutek, ale nie przynosi niestety całkowitego wyswobodzenia się z bólu.

Na szczęście na naszym rynku pojawiły się poduszki ortopedyczne, zwane również ergonomicznymi bądź też profilowanymi. Poduszka ortopedyczna zapewniam nam odpowiednie ułożenie kręgów szyjnych podczas naszego snu, poprzez zmniejszenie punktów nacisku – łagodzi ból kręgosłupa, koryguje nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa, jest elastyczna i przede wszystkim bardzo wygodna. Dzięki niej nasz sen osiąga bardzo wysoki komfort i jest wręcz snem leczniczym. Podczas naszego spania, kręgosłup ciągle ułożony jest w jednej, niezmiennie poprawnej pozycji – co daje nam poczucie swobody.

Wniosek jest więc prosty – jeśli cierpimy na nieustanne bóle pleców, budzimy się niewyspani i wykończeni, lub nawet usilnie trzyma się nas bezsenność – warto zainwestować w poduszkę ortopedyczną. Poduszki profilowane nie tylko pomagają w poprawie samopoczucia naszego kręgosłupa, są również idealnym produktem dla osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie. Dlaczego powinni korzystać z niej alergicy ? Otóż to – dzięki piance, która tworzy wnętrze poduszki – jest ona odporna na wszystek kurz domowy!

Niewłaściwa pozycja naszego ciała podczas snu jest najczęściej spowodowana złym doborem poduszki. Właśnie dlatego bóle reumatyczne powinniśmy łączyć z naszym snem. Jeśli dotykają nas trudności w oddychaniu, bezsenność, nerwowe napięcie, bóle ramion i krzyża, a ponadto problemy z rwą kulszową – mamy prawie stu procentową pewność, że potrzebna jest nam poduszka ortopedyczna. W jaki sposób jej działanie przynosi nam ukojenie ? Jej istotą jest podparcie naszej szyi i kręgosłupa w taki sposób, aby w odpowiedni środek rozluźnić mięśnie szyi i ramiona oraz odciążyć kręgi szyjne.

Należy pamiętać o odpowiednim dopasowaniu poduszki ortopedycznej do naszego ciała i kręgosłupa. Pozwoli nam to na stu procentowe zadowolenie z używanego produktu. Jeśli źle dobierzemy jej wymiary i kształt – użytkowanie jej może przynieść zupełnie odmienne skutki. Często niestety dzieje się tak, że kupujemy coś ze względu na niską cenę i dobrą reklamę – a okazuje się, że jest to marna kopia dobrej, firmowej poduszki. Kiedy zdecydujemy się już na zakup takiego produktu – skonsultujmy się z lekarzem bądź rehabilitantem. Z pewnością te osoby zadbają o dobry wybór poduszki ortopedycznej. Od tej chwili więc będziemy mogli spokojnie i bez bólu budzić się rano – wypoczęci.

About 

Related Articles