Masaż relaksacyjny Warszawa

6 4 lipca 2019

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Zdrowie należy pielęgnować w każdym wieku, co do tego nie ma wątpliwości. Każdy o tym wie, ale nie wszyscy mają pomysł, jak teorię zamienić w praktykę. Tymczasem możliwości jest na tyle dużo, by każdy wybrał coś dla siebie.

Starania o dobrą formę warto zacząć od podstaw, czyli od odżywiania. Na zdrowie wyjdą nam owoce i warzywa-zarówno świeże, jak i odpowiednio przetworzone. Przetwory mleczne wzbogacą organizm w kultury żywych bakterii, które są naturalnymi probiotykami korzystnie wpływającymi na funkcjonowanie przewodu pokarmowego.

Nie zapominajmy o wodzie! Należy jej pić około dwóch litrów dziennie. Jest niezbędna do funkcjonowania organizmu i oczyszcza go z toksyn.

Jeśli natomiast Twoje posiłki ubogie są w dobroczynne witaminy i minerały, możesz uzupełnić ich brak różnorodnymi suplementami diety. Jedna kapsułka pokrywa zwykle dzienne zapotrzebowanie organizmu na konkretny składnik.

Jeżeli Twoje ciało zaopatrzone jest w niezbędne dla zdrowia substancje, możesz zająć się ćwiczeniami fizycznymi. Najprostszym i darmowym sposobem poprawiającym kondycję są spacery. Podobno codzienny godzinny spacer z psem jest korzystniejszy dla zdrowia niż ćwiczenia na siłowni!

Innym rozwiązaniem jest uprawianie sportu. To rozwiązanie dla tych, którzy posiadają więcej energii i lubią porządnie się zmęczyć. Dyscyplin jest dużo-jazda na rowerze, na rolkach, koszykówka, tenis, pływanie. Dla każdego coś dobrego!

Nie zapominajmy też, że naszą formę skutecznie obniżają wszelkie nałogi. Aby temu przeciwdziałać, powinniśmy w miarę możliwości odstawić używki lub przynajmniej ograniczyć je. Dzięki temu poprawimy nie tylko kondycję, ale i wygląd zewnętrzny, np. koloryt skóry.

Ważny dla samopoczucia jest tryb życia. Żeby w ciągu dnia nie brakowało nam energii należy o stałych godzinach posiłków i snu. Brak takiej stabilności może mieć negatywne skutki dla aktywności psychoruchowej i skutkować zmęczeniem, ospałością czy bólem głowy.

Ważnym czynnikiem dobrego samopoczucia jest relaks i odpoczynek. Nawet jeżeli jesteś zapracowany, zabiegany i masz wiele spraw na głowie, nie pozwól, by obowiązki zdominowały Twój dzień. Znajdź chwilę tylko dla siebie i zajmij się czymś, co pozwoli zapomnieć o trudach codzienności. Może dobra książka, film albo aromatyczna herbata?

About 

Related Articles