Masaż relaksacyjny Warszawa

5 29 listopada 2018

Zapalenie pęcherza moczowego

Zapalenie pęcherza moczowego to stan chorobowy dróg moczowych w jego dolnej części. Najczęściej wywołują go bakterie, które dostają się do pęcherza poprzez cewkę moczową, dlatego dotyka ono głównie kobiet.

Zasadniczym objawem jest ból przy oddawaniu moczu, które zresztą zawsze odbywa się w małych dawkach. Towarzyszyć może mu również podniesiona temperatura ciała. Leczenie od samego początku musi być przeprowadzane pod okiem fachowca, którym w tym przypadku jest urolog. Lekarz taki najprawdopodobniej zastosuje kurację polegającą na podawaniu środków przeciwzapalnych oraz antybiotyków. Ważne jest to, aby do jego poleceń zastosować się ze znaczną dokładnością i w żadnym razie nie rezygnować z leczenia przed jego zakończeniem, bo może to doprowadzić do nawrotu choroby, a co za tym idzie groźnych konsekwencji.

Badania pozwalające na precyzyjne określenie czy nasze dolegliwości sugerujące powiązanie z zapaleniem pęcherza rzeczywiście nimi są, to diagnostyczna analiza moczu oraz posiew. Można także wykonać USG układu moczowego, ale stosuje się to raczej wtedy, gdy choroba jest już stwierdzona i jest problem, by ją pokonać.

About 

Related Articles